Budowa chodników betonowych za pomocą modułowych listew wibracyjnych i trójwalcowych układarek


Budowa chodników betonowych za pomocą modułowych listew wibracyjnych i trójwalcowych układarek
Eksperci firmy "ADS DROG-BUD" posiadają ogromne doświadczenie praktyczne w zakresie urządzeń do wykonywania nawierzchni z betonu cementowego. Jednym z kierunków jest wykonanie powłok betonowych metodą ręczną przy pomocy modułowych listew wibracyjnych i układarek trójwalcowych.

Często stosowano tę metodę do układania nawierzchni w pomieszczeniach zamkniętych i pasażach technologicznych w zakładach przemysłowych, nawierzchni stacji paliw, ścieżek dla pieszych i rowerzystów, parkingów i magazynów, posadzek przemysłowych. Metoda ta stanowi również panaceum na działania naprawcze na nawierzchniach lotnisk i drogach betonowych, gdy niektóre obszary wymagają wymiany.

Nie ma wątpliwości, że stosowanie kompleksów do układania betonu jest bardzo kosztowne, a ich wykonalność wynika z dużego nakładu pracy. Z tego powodu stosowanie modułowych listew wibracyjnych jest bardzo ważne dla zaoszczędzenia pieniędzy. Plusem są także układarki trójwalcowe:

- możliwość układania betonu w miejscach zakrzywionych i w ciasnych warunkach;

- najprostsza opcja modernizacji - zwiększanie i zmniejszanie długości oraz zmiana położenia rolek prowadzących.Działanie tego mechanizmu polega na usuwaniu powietrza i nadmiaru wilgoci z betonu (na skutek przemieszczania się w nim ziaren betonu i żwiru pod wpływem wibracji), co minimalizuje powstawanie pustek, a po utwardzeniu sprawia, że mieszanka jest gęstsza i bardziej jednorodna. Na wyjściu znajduje się monolityczna powierzchnia bez pęknięć, porów i łusek. Istota mechanizmu jest również prosta: moment obrotowy jest przenoszony z silnika listwowego na wibrator. W rezultacie mimośrody wibratora, który ma przesunięty środek ciężkości, wytwarzają pewne wibracje przenoszone na warstwę mieszanki przez profil metalowy. Następnie listwa jest ciągnięta przez liny i wciągarkę wzdłuż szyn prowadzących.

Zastosowanie wibratorów segmentowych ma szereg pozytywnych cech, które odróżniają je od innych mechanizmów do układania nawierzchni betonowych:

- najlepsze możliwe wykonanie nawierzchni;

- łatwość obsługi i konserwacji (nie wymaga specjalnych szkoleń ani kosztownej konserwacji).

- kompaktowy i mobilny transport z jednego miejsca do drugiego.

- wysoka wydajność.

- równomierne zagęszczenie betonowych chodników do głębokości 30 cm, a przy zastosowaniu wibratorów zanurzeniowych zwiększa się grubość warstwy.Proces betonowania przy użyciu płyty wibracyjnej nie jest bardzo skomplikowany:

- przygotowane jest podłoże dla betonowej nawierzchni;

- przed przyjęciem betonu prowadnice deskowania są ustawiane na poziomie zerowym;

- konstrukcja listwy wibracyjnej jest umieszczona na prowadnicach;

- beton jest rozprowadzany równomiernie przed listwą, tak aby poziom betonu znajdował się tuż nad dolną krawędzią narzędzia;

- uruchomić silnik zjeżdżalni wibracyjnej bezpośrednio tworząc drgania i pociągnąć zjeżdżalnię wibracyjną wzdłuż prowadnic/podłogi (przed zjeżdżalnią wibracyjną zaleca się przejść przez wibratory głębokie, aby osiągnąć lepsze zagęszczenie. W ten sposób mieszanka jest zagęszczana, a jej powierzchnia wyrównywana.

- Po przejściu listwy powierzchnia jest wykańczana, a niezbędna faktura jest nadawana betonowi ręcznie za pomocą specjalnego narzędzia.

Zastosowanie listew wibracyjnych segmentowych optymalizuje pracę, obniża koszty nawierzchni betonowych i pomaga uzyskać równą, mocną, wysokiej jakości powierzchnię betonową. Firma ADS DROG-BUD jest gotowa pełnić rolę wykonawcy robót betoniarskich lub wynająć potrzebny sprzęt.
Jeśli jesteście zaintersowani opisanymi w artykule towarami lub usługami możecie:
Połączenie:

Więcej z rozdziału Budowa nawierzchni betonowych

  Głównym obszarem działalności firmy "ADS DROG-BUD" jest budowa betonowych nawierzchni dróg. Oferujemy wykonanie robót przy budowie dróg cementobetonowych o dowolnej złożoności w najkrótszym czasie, z zachowaniem technologii wszystkich procesów. W ...
   Mocny, trwały, odporny na ścieranie cementobeton okazał się najlepszym materiałem do budowy dróg ulic miejskich i chodników. Złożona budowa dróg betonowych i podejście do kompleksowej naprawy ma wiele różnic, więc proces budowy dróg jest prawie w ...
    Firma ADS DROG-BUD od dawna ugruntowała swoją pozycję na rynku budowlanym jako niezawodny wykonawca nawierzchni cementobetonowych lotnisk. Zewnętrznie prosty na pierwszy rzut oka obiekt - pas startowy, place manewrowe dla samolotów, parkingi, drogi ...
    © 2021 ADS DROG-BUD
    Adres: Polska, Warszawa
    +48 732 080 741
    ads.drogbud@gmail.com