W walce o ograniczenie emisji CO2

W walce o ograniczenie emisji CO2 Wszyscy wywieramy wpływ na środowisko naszej planety: kiedy jeździmy samochodem lub podróżujemy samolotem, a nawet kiedy robimy zakupy.Od 1970 r.ilość emisji dwutlenku węgla do atmosfery wzrosła dwukrotnie. Każdy z nas może wziąć udział w rozwiązaniu tego problemu, zmniejszając swój ślad węglowy.

Wykorzystując innowacyjne nowoczesne technologie w budowie nawierzchni betonowych ADS DROG-BUD realizuje swoje dwa główne zadania. Z jednej strony jest to ekonomiczne wykorzystanie zasobów naturalnych, z drugiej strony minimalizacja kosztów działań budowlanych. Ponowne wykorzystanie całości lub części materiału w miejscu przebudowanej drogi oszczędza surowce naturalne, co zmniejsza koszty inwestycji. W procesie produkcji mieszanek, stosując metody recyklingu, zminimalizowane są koszty wydobycia, transportu i produkcji surowców. Tym samym znacznie zmniejszając poziom emisji CO2.Badania pokazują, że nawierzchnia betonowa ma niższy opór toczenia, co prowadzi do co najmniej 0,5% niższego współczynnika spalania paliwa na tych szlakach w porównaniu z drogami asfaltowymi. W przypadku samochodów ciężarowych współczynnik ten może osiągnąć 10%. Wydaje się, że 0,5% jest bardzo małe, jednak w ciągu 30 lat redukcja emisji CO2 wynosi 1154 tony / 1 km. to tyle, ile wydaje się na budowę drogi. Podczas eksploatacji betonowych dróg przez ciężarówki osiąga się ogromną redukcję emisji CO2.

Nawierzchnie betonowe są uznawane w Europie i na świecie za najtrwalsze rozwiązanie konstrukcyjne w budownictwie drogowym. W praktyce mogą być eksploatowane przez co najmniej 30 lat lub nawet znacznie dłużej, czego przykładem jest belgijska droga de Lorraine pod Bruksela, eksploatowana bez remontu przez 78 lat.

Kiedy angażujesz się w zrównoważone budownictwo, angażujesz się w redukcję emisji CO2. ADS DROG-BUD dąży do dalszej redukcji emisji CO2 każdego roku. Aby to osiągnąć, używamy drabiny wydajności CO2, która pokazuje, czy jesteśmy na dobrej drodze.

Aby poinformować naszych pracowników o redukcji emisji CO2, przechowujemy różne zestawy narzędzi na ten temat. Świadome zarządzanie wszystkimi pojazdami ma już duże znaczenie. Nawiasem mówiąc, zauważamy, że to wyzwanie. Obroty i firma wciąż rosną, a to idzie w parze z przebiegiem kilometrów. Dobrze planując i dostosowując się na czas, zachowujemy nad tym kontrolę. Aby jeszcze bardziej zmniejszyć emisje, upewniamy się, że opony pojazdów mają odpowiednie ciśnienie w oponach. Jest to korzystne nie tylko w przypadku zużycia opon, ale także zużycia paliwa.
Jeśli jesteś zainteresowany produktem W walce o ograniczenie emisji CO2 , możesz:
Połączenie:

Więcej z sekcji

  Wybierając materiał budowlany, niewiele osób myśli o jego wpływie na środowisko. Konsumenci są bardziej zainteresowani tym, jak ten lub inny materiał wpłynie na niego i zdrowie jego bliskich. Zespół firmy ADS DROG-BUD myśli o wykorzystaniu ...
   Obecnie bardzo ważną cechą betonowych nawierzchni drogowych jest zdolność tłumienia hałasu generowanego przez ruch drogowy. Efektem technologicznym jest również uzyskanie nawierzchni, zmniejszającej poziom hałasu komunikacyjnego. Wysoki poziom ...
   © 2024 ADS DROG-BUD
   Adres: Polska, Warszawa
   +48 732 080 741
   ads.drogbud@gmail.com