Wypełnienia szczelin w nawierzchni z betonu cementowego z wykorzystaniem uszczelniaczy na zimno

Wypełnienia szczelin w nawierzchni z betonu cementowego z wykorzystaniem uszczelniaczy na zimno Najważniejszą cechą uszczelniaczy na zimno jest zachowanie swoich właściwości deformacyjnych w warunkach niskiej temperatury powietrza, co daje możliwość stosowania ich we wszystkich strefach klimatycznych przy ujemnych temperaturach. Firma budowlana ADS DROG-BUD ma duże doświadczenie w wypełnieniu szczelin w nawierzchniach z betonu cementowego z wykorzystaniem masy uszczelniającej na zimno.

W celu zachowania wysokiej jakości nawierzchni betonowej i szczelin dylatacyjnych zalecamy wykorzystanie dwuskładnikowych uszczelniaczy na zimno na bazie kauczuku. Zazwyczaj uszczelniaczy składają się z dwóch głównych komponentów: pasty i utwardzacza.

Proces technologiczny wykorzystania uszczelniacza na zimno jest bardzo podobny do technologii wypełnienia szczelin masą zalewową na gorąco.· roboty przygotowawcze, oczyszczenie ścian szczeliny, wydmuchanie drobnych resztek ziarn oraz pyłów przy użyciu sprężarki oczyszczającej za pomocą sprężonego powietrza, maszynowe wypłukanie szczeliny;

· suszenie komory szczeliny;

· mieszanie komponentów uszczelniacza;

· umieszczenie w szczelinie sznura uszczelniającego (kord) i zagruntowanie ścian szczeliny środkiem zwiększającym przyczepność (gruntownik)

· wbudowanie masy uszczelniającej

Sprzęt wykorzystywany do wypełniania szczelin uszczelniaczem na zimno to pistolety pneumatyczne, układarki lub pistolety do wbudowania masy dwuskładnikowej. Pistolet pneumatyczny jest napełniany uszczelniaczem bezpośrednio z mieszarki pod ciśnieniem od 0,3 do 0,8 Mpa i wciska ją do szczeliny przez rurkę dyszową. Średnia prędkość wypełnienia szczelin uszczelniaczem na zimno z wykorzystaniem pistoletu pneumatycznego wynosi 4-7 m/min.Zaletami uszczelniaczy na zimno są trwałość, łatwy demontaż, w razie potrzeby, wysoka odporność na odczynniki chemiczne, paliwa i wysoką temperaturę, przy działaniu silników samolotów.

Specjaliści ADS DROG-BUD jakościowo i w najkrótszych terminach wykonają pracę związane z wypełnianiem szczelin w nawierzchni z betonu cementowego z wykorzystaniem uszczelniaczy na zimno, pomogą z wyborem materiałów niezbędnych dla tych prac.
Jeśli jesteś zainteresowany produktem wypełnienia szczelin w nawierzchni z betonu cementowego z wykorzystaniem uszczelniaczy na zimno , możesz:
Połączenie:

Więcej z sekcji Dylatacje w nawierzchniach betonowych

  Dylatacje przy budowie dróg i lotnisk metodą betonowania monolitycznego z pokryciem betonem cementowym powinny zapewniać równomierny rozkład obciążeń transportowych pomiędzy sąsiadującymi płytami i przyczyniać się do zmniejszenia naprężeń w płycie ...
   Przy budowie nawierzchni z betonu cementowego na drogach i lotniskach najważniejsza jest budowa dylatacji, która zapobiega przenikaniu wilgoci do powłoki, a tym samym powstawaniu defektów (pęknięć), zwiększa żywotność betonowej nawierzchni. Betonowa ...
   © 2024 ADS DROG-BUD
   Adres: Polska, Warszawa
   +48 732 080 741
   ads.drogbud@gmail.com