Duża rotacja pracowników w branży budowlanej

Codziennie w firmach budowlanych pojawiają się nowe oferty pracy dla pracowników budowlanych i wykwalifikowanych specjalistów. Firmy nieustannie potrzebują specjalistów: monterów, betoniarzy, murarzy, spawaczy i przedstawicieli innych zawodów. Przyczyny dużej rotacji pracowników są oczywiste:

· nieodpowiedzialne podejście do pracy i wynikające z tego zwolnienia związane z użyciem alkoholu i nieobecnością w pracy;

· zaległości w wynagrodzeniach w wielu organizacjach;

· mała motywacja;

· stosunkowo duży wybór wakatów w branży budowlanej;

· wśród zwykłych budowniczych jest duży odsetek osób z przeszłością kryminalną.

Pracownik budowlany to osoba o specyficznym charakterze i sposobie myślenia. Pracownik, który pracuje regularnie od kilku miesięcy, może pewnego dnia po prostu nie iść do pracy z powodu lenistwa lub „złego" stanu zdrowia. Jednocześnie często nie przejmuje się konsekwencjami tego nieodpowiedzialnego czynu.

Brygadziści budowlani, inżynierowie i inni wykwalifikowani pracownicy odchodzą z pracy w poszukiwaniu wyższych zarobków i awansu zawodowego. Wśród specjalistów inżynieryjno-technicznych rotacja jest znacznie mniejsza w porównaniu z pracownikami budowlanymi bez kwalifikacji. A jedynym sposobem na zatrzymanie wykwalifikowanej kadry jest oferowanie najbardziej konkurencyjnych i atrakcyjnych warunków (wysokie zarobki, możliwości rozwoju zawodowego itd.).

Wśród pracowników budowlanych zawsze będzie duża rotacja, ale można ją zmniejszyć, zatrudniając najbardziej rzetelnych pracowników: ze stabilną historią pracy, rodziną i niekaralnością. Na przykład w niektórych firmach służby bezpieczeństwa sprawdzają kandydatów przed zatrudnieniem w celu sprawdzenia osób, które były ścigane.

Oczywiście trudno jest zidentyfikować problem rotacji personelu, jeszcze trudniej go naprawić: płace leżą w kompetencjach kierownictwa, prestiż firmy rozwija się z biegiem lat, a od każdego pracownika wymagana jest chęć i staranność stworzyć komfortowe warunki pracy. Rozwiązując problem rotacji pracowników, firma rozwiązuje jednocześnie szereg zadań – dla wydajnej i nieprzerwanej pracy.

Jeśli jesteś zainteresowany produktem duża rotacja pracowników w branży budowlanej , możesz:
Połączenie:
© 2024 ADS DROG-BUD
Adres: Polska, Warszawa
+48 732 080 741
ads.drogbud@gmail.com