Wykonanie hydrofobizacji nawierzchni betonowych mechanicznie

Wykonanie hydrofobizacji nawierzchni betonowych mechanicznie Podczas eksploatacji nawierzchni betonowych pasów startowych, peronów, autostrad i innych betonowych platform stale pojawiają się następujące pytania: jak zwiększyć trwałość nawierzchni betonowej i zapobiec powstawaniu pęknięć i wiórów w wyniku zmian temperatury i wilgoci w systemie kapilarnym betonu, zniszczenia chemicznego z agresywnych cieczy: paliw lotniczych, odczynników przeciw zamarzaniu i olejów.

Doskonały wynik w ochronie powierzchni betonu cementowego pokazuje zastosowanie wodoodpornych impregnatów. Skuteczność tego wydarzenia wyraża się w nadawaniu betonowi właściwości hydrofobowych i zwiększaniu jego wskaźników odporności na mróz. Technologia nakładania kompozycji hydrofobowych zapewnia zarówno metodę ręczną, jak i mechaniczną. W metodzie mechanicznej stosuje się skoncentrowaną emulsję. Często producenci zalecają rozcieńczenie koncentratu w stosunku 1:10-1:12 przed użyciem.

Przed nałożeniem na powierzchnię hydrofobizatora konieczne jest oczyszczenie nawierzchni za pomocą połączonych maszyn drogowych, ciągników ze szczotkami i maszyn do podlewania. Kompozycję impregnacyjną rozcieńcza się wodą w wymaganej proporcji i wlewa się do pojemnika beczek maszyn do podlewania lub innych urządzeń. Operator dostosowuje dawkę natrysku w ten sposób ,że przy zadanej prędkości jazdy 15-30 km/h zużycie hydrofobizatora wynosiło 50-150 gramów na m2. Konieczne jest wykonanie 2-3 przejść dla każdego obszaru. Podczas hydrofobizacji konieczne jest rozpylanie z niewielkim nakładaniem się obszarów. Pod koniec pracy sprzęt należy przepłukać wodą i wyczyścić dysze zgodnie z wymaganiami dotyczącymi działania mechanizmu.
Jeśli jesteś zainteresowany produktem wykonanie hydrofobizacji nawierzchni betonowych mechanicznie , możesz:
Połączenie:

Więcej z sekcji Hydrofobizacja nawierzchni betonowych

  Przy budowie i naprawie powierzchni betonowych ważną operacją jest zastosowanie mas impregnujących, które zabezpieczą i nadadzą właściwości hydrofobowe. Hydrofobowość nie pogarsza właściwości trakcyjnych powierzchni betonu, a wręcz przeciwnie, ma ...
  © 2024 ADS DROG-BUD
  Adres: Polska, Warszawa
  +48 732 080 741
  ads.drogbud@gmail.com